Golden Needle: Kuldnõel 2014

by - October 24, 2014

The first day of Tallinn Fashion Week ended with the Golden Needle gala-show. It truly was the highlight of the evening. The previous shows, not that much. Somehow there was something in the air. I could almost feel the hard work, tears and sleepless nights the nominees have seen, in the air. 

Some comments about my personal favourites:

Marit Ilison fascinates with simplicity and great ideas. You do not have to invent a bicycle to be genious. Coats made of old blankets have never looked so good.

Lilli Jahilo knows what is elegance. It all seems very simple, but there's a lot of details. The entire collection  really touched my heart. Everything was so pure, feminine and fragile. 

Probably I do not have to indroduce you Kriss Soonik, the creator of loungerie. She really brought amazing contrast to the event. It was fun, quirky and fresh. I love her designs and everything she does. Also, she was rewarded with the Golden Needle.
 I just have to mention, soundtrack of her show was 50cent - In da club(remix).  Go Charlie, it's your birthday!

___________ 
Esimene Tallinn Fashion Week'i päev on läbi ning emotsioonid on head. Enim nautisin loomulikult Kuldnõel 2014 gaalat, kuid eelnevaid kollektsioone mitte just eriti(ühe erandiga küll #jonurm). Gaala ajal oli õhus tunda lausa disainerite pisaraid, rasket tööd ning magamata öid. Armastust oma töö vastu.

Lühidalt ka minu lemmikutest

Marit Ilison on ehe näide sellest kuulsast ütlusest, et pole vaja jalgratast leiutada. Geniaalne saab olla väga lihtsate vahenditega. Vanad nõukogude tekid pole iial nii head välja näinud. Muideks, ennemuiste oli  kodus endal see roheline ;).

Lilli Jahilo teab, mida ta teeb. Ta teab mis on elegants. Kõik tundus väga lihtne, kuid seal oli peidus hulgaliselt detaile. Terve kollektsioon tõesti puudutas mind, kananahk tekkis. Kõik oli nii puhas, naiselik ja õrn. Oeh. Tõeline muinasjutt.

Ilmselt ei vaja Kriss Soonik kellegile tutvustamist. Temanimeline bränd loob maailmas suuri laksuvaid laineid. Tihtipeale võime tema disainitud pesu leida Elle, Vogue või Harper's Bazaari moelehtedelt. Ühtlasi on ta ka loonud termini loungerie.
Kogu tema esitlus mõjus värsket ning lustakalt. Ma armastan tema pesu ja kõike mida ta teeb. Teda pärjati ka aasta parima moedisaineri auhinnaga ehk Kuldnõelaga. Ma katsun täna enda Krissi pesu välja otsida ning seda natuke eksponeerida mõne läbipaistva pluusikese näol.
Mainimata ei saa ka jätta, et show taustamuusika oli 50cent - In da club remiks. Ja kui äge see siis oli. Go Charlie, it's your birthday!
Marit Ilison

Vassilissa

Lilli Jahilo

Lilli Jahilo

Kriss Soonik

You May Also Like

2 comments

  1. Need vene aegsed beebitekid mantliks on lihtsalt nii geniaalne & stiilne! Imeline!

    ReplyDelete
  2. Tegelikult ei ole need beebitekid ehk baikatekid vaid tavalised villased Nõukogude aegsed tekid. Mida ka täiskasvanud inimesed kasutasid. Baikatekke müüakse senini :)

    ReplyDelete