VIUU of SUNGLASSES

by - April 14, 2016Andy Wolf teeb igat enda mudelit  ainult 500 tükki - how cool is that?


Mõnda aega tagasi, pööras üks mu armas lugeja tähelepanu kvaliteetsele päikeseprillidele. Eelnevalt ma pole sellele väga rõhku pannud ning olen ostnud lihtsalt päikeseprille mis mulle meeldivad, mitte  mõeldes nende kaitsevõimele. Otsustasin, et haaran sellest kinni, süvenen sellesse maailma ning jagan ka teiega oma värskeid teadmisi. Kuna mul on endal haiged silmad, siis tuleks just erilist tähelepanu panna kõigele, mida ninale panen. Ometigi on ju suvi tulemas ning paljudel on vaja uusi päikeseprille. Kes teab, ehk saan teile abiks olla! Kuna minu arust on Tallinna kõige ägedam prillipood Telliskivi 60 asuv VIUU, siis esitasin just neile mõned küsimused. Ning illustreerimiseks ka mõned pildid  nende nende tuusast poekesest. Kas pole mitte imeilus valik?

Mida tähele panna päikeseprillide valimisel?
Me kõik teame, et päikeseprill on oluline stiilielement. Kuid päikeseprillide valimisel tuleb cool’i kõrval kindlasti tähele panna, et su silmad oleksid päriselt kaitstud. Materjalid peaksid olema kõrge kvaliteediga ja eelkõige tuleb tähele panna, et klaasid vastaksid kõigile ultraviolettkiirguse eest kaitsmise standarditele. Tavaliselt on kõrgem hind otseses seoses toote kvaliteediga. Brändiprill läbib alati ettevõtte kvaliteedikontrolli, mis tagab läätsede ja prilliraamide kõrge kvaliteedi.

Millele peaksid tähelepanu pöörama need, kellel on halb silmanägemine?
Kui silmad on tundlikud või nägemine kehvapoolsem, siis tuleb kindlasti pöörata tähelepanu klaasidele. Head klaasid aitavad su silmi kaitsta. Ultraviolettkiired mõjutavad silmi korrapäraselt pikkade aastate jooksul ning osutavad nägemisele nii kohest kui ka kumulatiivset negatiivset mõju. Siin tuleb mängu kvaliteet, odavatel päikeseprillidel on ka odavad klaasid, mis küll vähendavad silma pääseva valguse hulka, kuid millel puudub igasugune kaitsefunktsioon. Klaase on erinevaid ja tuleb leida oma silmadele ja tegevusele kõige sobilikumad. 
 • -Rohelised klaasid tagavad parema kontrastsuse ja täpsema vaate. Läätsed ei luitu ega muuda oma värvi. Valguse tungimisel läbi läätsede säilib loomulik ruumitaju. Soovitatakse pikaajaliseks kasutamiseks ja äärmuslikes oludes. 
 • -Kollased klaasid täiustavad heledust vähese valgusega tingimustes, näiteks uduse või pilvise ilmaga ja pimedas autoga sõites. Kollased läätsed parandavad ruumitaju, ent moonutavad veidi värve. Kollaseid klaase ei ole hea intensiivse valgusega kanda, sest nad lasevad rohkem valgust läbi. 
 • -Pruunid klaasid parandavad kontrastsust ja kujutiste eristamisvõimet. Pruunid klaasid imavad enamuse kahjulikust sinisest valgusest. 
 • -Hallid klaasid säilitavad asjadel kõige loomupärasemad värvid. Halle klaase võib kanda pikka perioodi järjest ja ekstreemsetes valgustingimustes. 
 • -Peegelklaasid tagavad maksimaalse mugavuse. Peegelkate muudab läätse päevavalguse või ereda valgustuse korral tõhusamaks. Lääts peegeldab tagasi suurema osa talle langevast valgusest ja helgib vähem.
 • -Polariseeritud klaasid taandavad peegelduse ja asjade loomupärase helgi minimaalseni. Polariseeritud valgus ehk peegeldus, mille tekkepõhjuseks on sellised erksad pinnad nagu vesi, tuuleklaasid, vastutulevad autod, lumi, on inimsilmale üks suurimaid stressi allikaid. Peegeldunud valguse toimel satub silm pinge alla ja väsib, väheneb nägemise kontrastsus ja teravus. Polariseeritud klaasid blokeerivad üleliigse müra.
 • -Fotokroomsete läätsede läbipaistvustegur muutub olenevalt läätsele langeva valguse intensiivsusest, mistähendab, et antud klaasid muutuvad päikesevalguses tumedamaks. See protsess on pöörduv ehk pärast päikesekiirguse toime lõppemist saab lääts oma algse värvi tagasi. Sobib ideaalselt prillikandjatele, kes kasutavad prille nii väljas kui sees.

Kuidas erinevad näiteks VIUU-s müüdavad prillid kiirmoe poodide omadega?
Meie VIUUs valime prille hoole ja armastusega. Rõhk on nii disainil kui kvaliteedil. Meie juurest ostes sa tead alati, mille eest sa maksad ja mida sa oma raha eest saad. Meie hoolime sinu silmadest.

Mis juhtub silmadega, kui kanda pikaajaliselt odavaid ja ebakvaliteetseid päikeseprille?

Silmale kõige ohtlikum on UV-kiirgus, ehk ultraviolettkiirgus. See mõjutab silma negatiivselt nii koheselt kui ka aastate möödudes. Tulemuseks on nägemise halvenemine ja muud kosmeetilised probleemid (silmavalge muutub kollaseks jne). On targem ennast teadlikult kaitsta, sest UV-kiirgus kahjustab silma võrkkesta, mis ei taasutu kunagi ning samuti mõjutab see silma sarvkesta, millest saavad alguse paljud haigused.

Kas päikeseprille võib võtta kui investeeringut?
Täpselt nii. Kallemaid prille soetades makstakse peamiselt kahe asja eest: kvaliteet ja bränd. Nagu eelpool mainitud sai, siis bränditooted läbivad karmi kvaliteedikontrolli ning teadupoolest ei kaota brändi prill ajaga ka oma väärtust. Neid prille iseloomustab pikem kasutusaeg, prilliraamide parem vastupidavus ja purunemiskindlus. Kindlasti ka kaitse väliste tegurite eest. Rääkimata siis oma silmade paremast tervisest – kas see ei ole siis kõrgemat hinda väärt?

Kellele on mõeldud VIUU?
VIUU on mõeldud julgele ja iseteadlikule inimesele, kes oskab tahta midagi teistsugust ja hindab kvaliteeti. Keegi, kes hoolib endast ja oma ümbrusest. Meie kollektsioonist leiab klassikalisi, ikoonilisi ja natuke kreisimaid mudeleid. Iga eksemplar VIUU kollektsioonist on omanäoline, aitamaks väljendada kliendi karismaatilist isikupära. Meie missioon ongi julgustada inimesi oma isikupära välja näitama ja massist erinema. 

Loodan, et teil tekkis kohe huvi seda poodi külastada ning endale üks paar kvaliteetseid päikeseprille muretseda.  Enda silmade huvides ju :).  Minu arust päris uskumatu, et sellisest teemast on nii vähe räägitud. 

You May Also Like

4 comments

 1. RÕÕM on lugeda, kui mu jutt korda läheb! :)

  õnnelik optometrist

  ReplyDelete
  Replies
  1. Super!

   Ma olen vōtnud enda väikese eesmärgi olla nüüdsest ka kasulik blogi. Sellepärast sellised soovitused on väga teretulnud!

   Delete
 2. Ostsin enda prillid ka sealt. Eriti meeldis see, et sattusin sinna sel ajal kui kedagi teist polnud. Natuke nagu privaatshoping :)
  Kirjeldasin oma go ja no-go prille ning väga kiiresti leidsime mulle sobivad :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eriti äge!

   Neil on tōesti nii hea valik raame!

   Delete