POETRY AND SPLEEN - VICTORIAN FASHION

by - July 26, 2016
Juba mõned nädalad on kõigile huvilistele avatud  KUMU muuseumis nautimiseks näitus Poeesia ja Spliin. Ilmselt meil kõigil on meeles veel eelmisel aastal ülimenukas Art Deco moenäitus(kirjutasin sellest ka SIIN). Taaskord on kogu väljapanek pärit moepropageerija Alexander Vassiljevi kogust ning seekord on teemaks viktoriaanlik mood.

Minu suureks lemmikuks osutusid leinakleidid, mis on hämmastavalt rikkalikud ning lummavad enda  detailidega. Sellest ka nende tumedate kleidipiltide üleküllus. Milline käsitöö! Leinavad lesed pidid kandma musti leinariideid kaks aastat. Teised pereliikmed mõned kuud. Ma olen ikka täiesti lummatud sellest ilust! Teiseks lemmikuks on  elevandiluu karva pulmakleidid. Nad kiirgavad  justkui helget tulevikku, puhtust ning sümboliseerivad ilusat  algust. Näitus on avatud oktoobri lõpuni.

Kuigi ma väga naudin moodi ning ajalooga rõivaid, siis ma olen ikka väga õnnelik, et me tänapäeval ei pea enam selliseid kleite kandma. Väga äärmuslikud kitsad korsetid ning krinoliinid, millega vaevu kusagilt läbi mahtus või istuda sai....ei tundu kõige mugavam viis kuidas elada. Kuid ajad olid teised ning naiste roll ühiskonnas oli allasurutud.

_________________________________

For some weeks now, a wonderful fashion exhibition Poetry and Spleen is open in KUMU museum. Amazing journey through Victorian era from the collection of Alexander Vassiljev.

My favourites were definitely the mourning dresses. I loved the delicate details. As usually, I am really fond of wedding gowns. They symbolize bright future and purity. The exhibition is open until the end of October.

Although, I really enjoy fashion and clothing with history, I am actually really glad we don't have to wear dresses like these. Extreme corsets and huge crinolines....not the most comfortable way to live your life. But the times were different and women spent most of their lives at home.
SaveSave

You May Also Like

0 comments