HELLO, ATHENS!

by - August 08, 2016
 Tervitused tulikuumast Kreekast! Saabusime Ateenasse laupäeva varahommikul(jah, öö jäi vahele!), veetsime seal paar päeva ning hetkel istume praamil ning ees ootab mõnus nädal saartel. Plaanis külastada Parost, Naxost ja Mykonost.  Kui Ateenas on 40 kraadi sooja, siis saartel on 30 ringis. See tundub ikka väga mõnus ja jahe!

Külastasin Ateenat esimest korda ning võiksin öelda, et esmamuljed pole kõige paremad. Muidugi, vaatamisväärsused nagu Akropol, Pantheon ja muuseumid on super, kuid linn ise....väga-väga räpane ning haisev. Pole euroopas sellist asja kusagil näinud.  Isegi südalinnas on majad täis soditud ning prügi vedeleb pea igalpool. Postituses olevavad pildid on tehtud samuti südalinnas ning annavad päris hästi seda olustikku edasi. 


Tänu kõrgele temperatuurile on linn põhimõtteliselt tühi ning kogu elanikkond on suundunud puhkusele ja saartele. Täiesti arusaadav, sest tõesti ilm on kuum! Käime kolm korda päevas pesemas, riideid on seljas minimaalselt ning veepudel on pidevalt näpus. Huhh!
Aga toidu üle siin kurta ei saa. Ma suur lihafänn pole, aga Sandri kõrvalt on gyroseid ja souvilakisid(põhimõtteliselt kebab) proovinud. Gyros on saia sisse keeratud liha koos salatiga ning see on siin põhitoit. Hinnaks tavaliselt 2-3 eurot.


Minu lemmikud on  igasugused lähis-ida putkad, kus enamasti söön falafeli koos rohke salatiga. Minu hommiku- lõuna- ja õhtusöök. Need on tõsiselt head! Tallinnas on igalpool imelik kõrvalmaitse juures.  Wrapi hinnaks 1-3  ning praena 4-5 eurot. Kusagil restoranis veel käinud pole, kuid autentset kreeka kööki ning mereande tahaks süüa kindlasti. Kõike seda ilmselt saartel. Üldiselt üritame toidu peale mitte liiga palju kulutada. Järgmise postitus loodetavasti juba saarte kohta :)

______________________

Hello from hot-hot Athens! The weather is crazy here! We arrived here on early Saturday morning. Actually at the moment we are on a ferry, on our way to the islands! We are planning to visit Paros, Naxos and Mykonos. If it is about 40 degrees in Athens, then on the island it should be around 30.  Sounds cooling!


You May Also Like

0 comments