TRAVELLING TO GREECE TIPS

by - August 19, 2016Kuna kommentaarides tunti huvi Kreeka reisi detailide kohta, siis teen väikese ülevaate. Kellel on rohkem küsimusi siis vastan meeleldi!

Piletid ostsime ära päris varakult. Kusagil 8 kuud enne, sest need olid lihtsalt nii hea hinnaga. Edasi-tagasi kahele kokku oli  200 eurot. Lennufirmaks Aegan Airlines ning otselend Ateenasse. Lennufirmaga jäime väga rahule,  hinna sees oli soe toit, karastusjoogid ning ka lahja alkohol. 

Ööbisime 2 päeva Ateenas, et tutvuda kohalike vaatamisväärsustega. Minu lemmik oli kindlalt Akropol.  Üks päev oleks olnud tegelikult piisav, sest linn ise ei jätnud väga head muljet. Seal on majutuse hinnad väga soodsad ning broneerisime selle nädal enne saabumist.  Ateenas liikusime enamasti jala, kuid kasutasime lennujaama-sadamasse sõitmiseks Uberit, sest see on oluliselt soodsam kui kohalik takso. 

Saarte vahel reisime praamiga, mille piletid ostsime ära netist.  Bussid sõidavad saarele ringi peale ning sadamas on kohe peatus, kus saad peale hüpata ning sihtkohta sõita. Kuna majutused kuuluvad enamasti perekondadele, siis mõned neist on nõus ka näiteks bussipeatusesse viima või vastu tulema.  Booking.comis on tavaliselt selle kohta märge tehtud. Enamikule saartele saab ka lennukiga ning hinnad jäävad alla 100 euro. 

August on Kreekas puhkuste kuu ning kohalikud lähevad kõik saartele puhkama. Hinnad on laes! Eriti majutustel. Seega soovitaksin pigem minna näiteks mais või septembris-oktoobris. Näiteks Mykonosel maksime eriti jõleda koha eest 60 eurot ööpäeva eest. Enamasti saime igalpool olla üldse 1-2 ööd korraga, sest kõik olid broneeritud. See on see, kui jätad viimasele minutile. 

Mykonos oligi kõikidest saartest kõige kallim. Nii toidupoed, restoranid kui majutus. Muidu väga ilus linn, palju inimesi ning tasemel ööelu. Näiteks meie olime seal pühapäeval-esmaspäeval ning sellel ajal esines seal Axwell ning Martin Solveig.  Kuid sööma minnas soovitaksin teha eeltööd, sest seal on ka mitmeid ebakvaliteetseid kohti. 

Paros ja Naxos olid oluliselt rahulikumad saared, kus hinnad märgatavalt mõistlikumad. Toidupoes sama mis meil Eestis, kuid vein soodsam. 

Rolleri või auto rentimine on saartel peaaegu, et kohustuslik. Sest näha on palju ning vahemaad on päris suured. Enamasti ööbisime keskusest eemal ning siis oli hea mugav linna sõita, Naxosel näiteks mägedesse sõita ning erinevaid randu avastada. Viimased on seal ka eriti kaunid ning vaatamisväärsused omaette.  

Kõikides kohtades kus me ööbisime, oli toas ka väike kööginurk, seega oli võimalus endale  süüa teha. Paar korda me seda ka tegime. Kohalik toit mulle ei maitsenud. Otsisin falafele ja taimetoitu enamasti, sest need suured rasvased lihakäntsakad, mida nad gyrosteks nimetavad tekitasid minus õõvastust. Muidugi mereannid on seal värsked ning need meeldivad väga!

Ma ei kujutaks ette, et oleksin sinna reisile läinud lapsega. Nii-nii ebamugav! Pidev praamisõit, seejärel rändamine jala-bussiga-taksoga hotelli, käru-kotimajandus. Kitsad teed ning palju treppe. Selles suhtes oli Barcelona ning Türgi paketireis super sihtkohad lapsega :).

Ostsime mõlemad endale 10 euro eest kohalikud sim-kaardid, et saaksime koguaeg online olla. Kuna  Ateenas oli suht igav, siis mängisime  Pokemone. Ning selleks oli see ikka super koht! 

Tagasi mõeldes, siis Kreeka saared on tõeliselt kaunid. Kunagi tahaks kindlalt tagasi minna ning ka teisi saari nagu Kea või Milos avastada.  Tõsiselt picture perfect puhkuse sihtkoht. Ja millised päikeseloojangud!  Kodus on väga hea tagasi olla, eriti beebi ja kiisu juures. Natukene tühi tunne oli 10 päeva ilma nendega olla. 

Hetkel meil pole aga ühtegi reisi enam plaanis, kuid kahtlustan, et varsti see muutub.  Väikene mõte on sügise paiku sõbrannale Londonisse külla minna ning käreda talve ajal ehk lapsega mõnele paketikale minna. We'll see :).


You May Also Like

3 comments

  1. Päikeseloojangu pilte tahaks küll näha��

    ReplyDelete
  2. Miks riikides sa veel reisinud oled? Mis oleks unistuste reisisihtkoht?

    Ise olen Kreeka saartest külastanud Kreetat, Rhodost ja Santorinit. Kreetal olen isegi 2x käinud ja see on nii suur, et igav ei hakka. aga tahaks väiksemaid saari ka külastada. Kreeka saared on alati kindlapeale minek:)

    ReplyDelete