INVEST IN THE BASICS

by - May 08, 2018
Turtleneck Feelwear
Jeans Vintage Levi's

Rohkem kvaliteeti. See on viimase aja märksõna, kui soetan enda kappi uusi esemeid. Muidugi kui tegemist on minusuguse hobikorras moehoolikuga, siis on seda keeruline järgida. Ma ikka libastun ka. Kuid kiirmoodi ja trenditooteid  tarbides püüan ostelda ainult allahindluste ajal. Baastooteid nagu teksad, mantlid, käekotid - need on aastateks ning nende eest lausa peaks rohkem välja käima. Sama asi on ka näiteks kudumitega. Meil on ju 9 kuud aastas kampsuni hooaeg. Ning nende materjal peaks olema naturaalne ja soe. Polüester seda kahjuks ei ole. 

Nii ongi minu kappi viimaste aastate jooksul kogunenud mõnusaid kampsuneid. Kõige vanem on ilmselt Jean Paul Gaultier ja Lindexi koostöös sündinud kõrge kaelusega eriti paks kampsun aastast 2014. Teised on uuemad, mitu Liisa Soolepa oma, üks H&M 100% meriino kampsik. Lisaks veel Mithio kampsik,  mille soetasin sellel talvel. Viimane lisa aga Feelwear 100% meriino kõrge kaelusega õhuke, aga äärmiselt soe ja šikk  pullover, mida kannan ka piltidel. Tegemist on tõesti ülimõnusa esemega. Ma kandsin seda jahedamal perioodil nii tihti, et tekkis vajadus ka teise eksemplari järele. Kuna ta on nii õhuke, siis saab seda panna ka näiteks kleidi või jaki alla. Olen nõus, hind on natuke krõbe, aga seda eset kannad tõesti aastaid ning tegemist on klassikaga. Kusagilt niite ei hargne ning peab kindlasti kauem vastu kui kolmekümne eurone Zara sarnane mudel. 

_________________________

More quality, less crap. It is difficult to follow this, if you are an occasional fashionholic, but I try. When I shop for fast fashion, I try to hit the sales, and avoid buying full priced items. By the way, who buys a 100€ blazer from Zara anyway? Invest in handbags, coats or jeans - you will wear them for years. Or even knits. It is 9 months of knit season here in Estonia. So it is obvious, that you should prefer good materials, like wool. Polyester will not keep you warm. 

Over the last few years, I have paid attention to the materials of knitwear I buy and wear. One of the oldest is Gaultier and Lindex turtleneck knit from 2014. There's some Liisa Soolepp knits, Mithio and a merino knit from H&M. The latest addition is a black merino turtleneck from a local brand called Feelwear.  It is super chic and timeless. It is so warm and yet so thin, that you can wear it under a dress for layering or with a blazer. How perfect? The price is a bit higher, but so worth the investment, as you will wear it for years. 

You May Also Like

0 comments