VACATION IN ASIA WITH A TODDLER

by - December 14, 2018


Uskumatult paljud kirjutasid mulle Instagrami, et sooviksid rohkem lugeda minu kogemusest reisil väikese lapsega. Viimati käisime Gustaviga nii kaugel, kui ta oli vaid 4-kuune(see oli ta esimene reis ning siis käisime USA-s ja Mehhikos). Vahepeal käinud enamasti Euroopas, Tenerifel ja Lõuna-Aafrikas. Nende reisidega on päris palju kogemust tekkinud ning pajatan pisut lähemalt. 

Kuna talvel asuvad kõik mõnusad soojad kohad kaugel, Aasias pole ammu käinud ning lennupiletid olid mõistliku hinnaga, siis valituks osutuks Vietnam. Paljusid huvitab, et mis on mõistlik, siis piletitele kulutasime kokku 1600€. Marsuut oli Riia-Stockholm-Doha-Ho Chi Minh ning Phu Quoc. Kaks pikemat lendu olid mõlemad 7h ning viimane alla tunni. Pikemad lennud olid Qatar firmaga. Minujaoks esmakordne kogemus ning paljukiidetud kogemus oli reaalne. Esimene lennuk oli kõige uuem ning tõeliselt ruumikas, kaasaegne ning filmivalik super ning ekraani kvaliteet ja heli suurepärane. Need 7h möödusid kibekiirelt. Teine lennuk oli pisut vanem, kus ekraan ja heli olid kahjuks kehvad, kuid toit ja muu oli siiski hea. Kuna mina lennukis magada ei suuda, siis esimese öö olimegi Ho Chi Minhis, puhkasime välja ja natuke uudistasime linna. Ho Chi Minhist saarele lendasime kohaliku firma VietJet-iga. Lend oli lühike ning lennuk ise uus ja korralik. 

Vietnami viisad sai teha kohapeal(e. visa on arrival) ning selleks olime kodus teinud passipildid ning ettevalmistanud ja printinud välja vastavad paberid. Lennujaamas läks sellele aega umbes pool tundi, kuid lisaks tuli veel passijärjekorras tunnike seista. Aktiivse lapsega oli üsna raske, kuid elasime üle. 

Kuna Gustav on juba 3a, sööb ja joob meiega samu toite, mähkmeid juba ammu ei kanna, siis selle võrra oli juba lihtsam. Kuid üks hea nipp, kui laps on veel pudelitoidul, siis kaasas kanda termost keedetud veega. Siis ei pea koguaeg otsima kohta, kust saada kuuma vett. Üldse, termos on hea asi, kui liigud beebiga palju ringi. 

Nüüd aga kõige põnevama juurde. Kuidas väikelapsega reisi ette valmistada?  Kõige tähtsam, et käed oleksid vabad. Lennujaamas on palju sahkerdamist, ringi jooksmist, paberimajandust ning lapse sülle võtmist. Selleks võtsin käsipagasiks kaasa mahuka, kuid viisaka välimusega seljakoti. Mul endal on Märss Mida kaasa võtta lennukisse? Kuna väikelapsed ei oska veel käsu peale neelata, et kõrvad lukku ei läheks lennates, siis pistsin seljakotti pulgakomme. Lisaks veel vahetusriided, kui midagi määrduma peaks. Endale igaksjuhuks puuvillase jumpsuiti, kui mulle midagi peale aetakse.   Kuna kõndimist on palju, siis kindlasti vanker. Kõige paremad on just need, mida saab ühe käega lahti teha. Meil on Babyjogger City Mini ning peale mitmeid kergkärude kogemusi, sobib see just reisimiseks meile kõige paremini. Kerge, korralikult rattad ja pole selle suure reisimise peale ühestki kohast veel katki läinud.  Ma olen varasemalt kahe teise kergkäruga reisinud ning üsna halvad kogemused.  Mida kaasa võtta reisile? Me reisime üsna väheste asjadega, kuid läbimõeldult. Kolme inimese kraami mahutasime ühte suurde kohvrisse. Lapsele ca 8 särki ning kolm paari pükse. Aasias on pesupesemine soodne, seega liiga palju ei maksa kaasa tassa. Unustada ei tohi erinevaid päikesekaitse vahendeid. Muidugi kõike saab kohapealt osta, kui midagi maha jääma peaks. 

Kuidas laps ennast üleval on pidanud? Meil on igasugused nutiseadmed luksuskaubad, siis teadsime kohe, et kui tahame nautida reisi, peame talle rohkem andma telefoni. Seega ostsime enne reisi iPadi. Lennujaamades mängisime aktiivseid mänge ning läksime lennukisse viimasena, et ta maksimaalselt ära väsitada. Lennukis oli suur valik multikaid ning enamasti ta neid vaataski või magas. Reisil olles anname talle iPadi vaid restoranides.

Milline majutus võtta? Majutus valides, tahtsime võtta kindlasti mereäärset kohta, kus oleks bassein, väike eraldi majake kaunis kohas. Siin on palju selliseid resort tüüpi kohakesi, mis on ideaalsed peredele.  Vältisime suuri hotelle.  Meie päevad mööduvadki siin enamasti basseinis möllates, pikutame ning õhtul lähme vankriga linna jalutama ja sööma. Sellist seiklemist on pisut vähem, sest lapsega on see üsna stressirohke. Mõned tuurid jm on küll veel plaanis. 

Kui kellegil veel küsimusi tekib, andke teada või kirjutage mulle!

Getri


You May Also Like

2 comments

  1. Vaatasin instagramis et teil on väga mõnus hotell , kas see on ka avalikustamisele ? :)

    ReplyDelete
  2. Hotell on täiega mõnna :) Kuna oleme siin mõnda aega, siis kusagile hetkel veel avalikult üles riputada ei taha. Aga kui mulle privaatselt kusagile kirjutad, võin lähemalt rääkida küll :)

    ReplyDelete