Fashion ABC part I - GABRIELLE CHANEL

by - August 17, 2010


Kes meist ei teaks kuulsat Chaneli embleemi? Või tema tviidjakke ning lambanahkseid ketiga käekotte? 
,, Mulle ei meeldi, kui räägitakse  Chanel- moest. Chanel – see on eelkõige stiil.’’   Nii kõlas üks tema arvukatest teravmeelsustest.  Chaneli moodi iseloomustab lihtsus, mis ilmselt pärineb tema lapsepõlvest vaestemajast, sealsest vormiriietusest. Kindel on ka see, et ta võttis lihtsa riietuse üle meestemoest. Laenates oma sõpradelt pintsakuid ja pükse. Tol ajal kandsid naised peamiselt siiski kleite ja seelikuid ning Gabrielle’i välimus mõjus pisut shokeerivalt.  Chanel soovis naistele pakkuda liikumisvabadust, valmistades oma rõivaid meestekangastest.  Muidugi ka enne Chaneli olid naised pükse kandnud, kuid alles tema kujundas need nii elegantsetena, et nad sobisid ka peenematele üritustele ning seltskondadesse. 

Chanel = casual.
Chanel kodustas ka naiste moes madruse jakid ning sviitrid. Lisaks võttis ta kasutusele mitmeid elemente sportlikust riietusest. Teda võib pidada casual riietuse eestvedajaks, mõtteviisi esindajaks. Ilma temata riietuksid paljud naised ilmselt teisiti.
Chanel Nr 5.
Olles veendunud, et tõelise elegantsuse juurde kuulub ka vastav parfüüm, töötas ta koos parfümeeriatööstuer Ernst Beaux’iga välja ilmselt ühe maailma kuulsaima parfüümi, 1920. aastal paiskas ta turule  Chanel Nr 5, mille koostisosi on üle 80. See mõjus väga uudsena, sest tavaliselt olid parfüümid alati lillelõhnalised.

Chaneli elu sisuks jäi siiski tema elukutse. Ta oli eakas glamuurne daam, kes laskis end kogu elu kutsuda mademoiselle’ks.  Ta töötas kuni surmani ning suri lastetult 3. jaanuari Pariisis, Ritzi hotellis

You May Also Like

0 comments