THOSE SUNGLASSES THOUGH I WEEK 31

by - July 09, 2015
Sunglasses Cheap Monday // Striped shirt Zara // Jeans belong to my boyfriend // Shoes Nelly // Earrings &Other Stories

Mugavus on selle outfiti võtmesõnaks, kuid tegelikult tahtsin eputada enda uute päikeseprillidega, mille üle tunnen hetkel suurt rõõmu! Olin neid mitu kuud tegelikut piilunud, aga leidsin need hiljuti Asose allahindluselt -50% soodsamalt. Need on nii kvaliteetsed, tugevad ning ei logise ega krigise.  Kellel huvi, siis saadaval on need veel Nelly veebis mustriga või mustrita (kahjuks küll täishinnaga).

Pean mainima ka, et nii hea oli kanda täna pükse! Kuna mu enda teksad ülevalt hetkel kinni ei lähe, siis jumal tänatud, et boyfriend jeansid on olemas! Laenasin neid sõnaotseses mõttes enda kaaslaselt.   Väikesed rõõmud igas päevas :)

__________________________

Comfort is the keyword for this outfit! But actually I wanted to share my new sunglasses with you! They had been in my wishlist for months now, but I found them from Asos sale at 50% off. They are surprisingly high quality and I am so loving them! If you are interested, then they are still available at Nelly e-shop in black or patterned!

I must mention that it was so nice for a change to wear jeans! Feeling so lucky that boyfriend jeans are IN and they look so awesome! My own jeans still fit me, but the top just will not close because of the growing belly..little joys!

These pictures are taken with Canon 760D.

Get the look!

You May Also Like

2 comments