TRAVEL POST - ROADTRIPPING IN CALIFORNIA

by - February 28, 2016

See on uskumatu, kui palju on ühel osariigil pakkuda. Loodus vaheldub nii kiiresti. Üks hetk oled kõrbe moodi San Diegos, paarisaja miili pärast Yosemite'i mägises rahvuspargis, kus on imeilusad järved ja loodus, teisel hetkel sõidad autoga mööda Pacific Coasti, Highway 1, kus ainult ahhetad ja ohhetad, sest vaatepilt on nii hingematvalt ilus. Ookean, lained, kaljud, päikeseloojang..vau-vau-vau!

Auto rentimine on must-have, kui tahad palju näha ja teha. USA pakub palju erinevaid saite, kuid tingimused on pakkujatel erinevad ning neid pisikesi kirjakesi tuleb jälgida. Meie rentisime nädalaks Chevrolet Tahoe paarisaja dollari eest viiele inimesele firmalt Alamo. Autos oli sees ka GPS. Lisaks  tuleb osta ka kindlustus. Kütus on seal riigis odav, 2000 läbisõidetud km peale kulus 200 euri eest kutust. Kuna reisisime terve aja ringi, siis majutuse broneerisime alles samal päeval booking.comi kaudu ning tänu sellele saime häid diile. 

Veetsime enamuse ajast loodust nautides ning linnas aega väga vähe. Sellepärast ei saanud ma ka šhoppamas käia kordagi, kuid asjad ei olegi kõige tähtsamad. Põhjus tagasi minna USA-sse, sest tegelikult tahaks kogeda ja näha seda kaubandust.  Kuid järgmine kord tahaks külastada New Yorki. 

Venice Beachil ööbisime korteris, kus meil õnnestus siis õhtu- ja hommikusöök ise valmistada. Seega, saime maitsta GMO toidukaupasid. Kana oli nähtavalt kiuline ja maitses magusalt. Isegi peekon oli magus!  Üsna jälk kogemus. Paneb ikka mõistma, kui hästi meil siin Eestis on!

Kõige rohkem vist pettusin Santa Monica Pieris. Internetis seda väga kiidetakse, aga tegelikult on see lihtsalt  mädanenud puidust kai, kus müüakse igast mõttetut träni ja mitte midagi pole teha.

Tagasi vaadates oli jälle super mõnus ja tempokas teekond. Mehhiko nädalane puhkus oli sinna otsa ideaalne ning varsti teen ka sellest ülevaate.  Järgmine reis on meil planeeritud augustisse ning ootan seda juba väga-väga. 

Kui kellegil on veel küsimusi, vastan meeleldi :)

__________

It is kind of unbelieveable how much California has to offer. Nature is crazy over there!  At one time you are in a desert like San Diego and few hundred miles later in a wild national park with lakes and waterfalls. But my favourite sightseeings was definitely Pacific Coast, driving on Highway 1. It was just amazing. We stopped many times to enjoy the view, it was just breathtaking. The ocean, cliffs, sunset...We definitely want to go back there!

Most of the time we spent enjoying the nature, and not so much time in the cities. I mean we actually stayed in smaller cities for overnight. It was cheaper swell, when we used booking.com late deals offer We booked our hotels just few hours before arriving and this made our trip very spontaneous.Manhattan Beach


Yosemite 
View over LA from the Griffith Observatory
Sequoia Forest

Yosemite

Kardashian favourite salad from Health Nut

Bixby Bridge


Santa Monica Pier

Pacific Coast


You May Also Like

5 comments

 1. Kuhu augustis plaan reisida? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kreeka saartele kaheks nädalals ringi rändama:)

   Delete
 2. imetav ema sööb GMO toitu? :O suu kukkus konkreetselt lahti selle peale.

  https://mahekeskus.wordpress.com/2009/10/19/miks-hoiduda-geneetiliselt-muundatud-toidust/

  ReplyDelete
 3. Ma pole nii ÖKO kahjuks, et jälgiksin kõike mida suhu pistan. Pole ka USAs varem käinud, seega järgmine kord olen ka kõvasti targem. Liha suurest toidupoest ei osta jne. Eestis on seda hulga lihtsam teha, sest toit on palju tervislikum ja maitsvam igalpool.

  ReplyDelete