TRAVELLING WITH A BABY - THINGS TO GET

by - February 08, 2016

Olles viimaseid kuid rase, teadsin, et mind ootab suure tõenäosusega ees reisimine väikese beebiga. Sest noh, meile meeldib väga reisida ja enda väikest beebipuravikku ei taha pikaks ajaks vanavanemate hoolde jätta.  Ma tõesti väga kartsin. Seda kõike tundus liiga palju. Kõigi meie kolme kotid-isiklikud asjad(beebi omad enamuses loomulikult!), käru ja beebi ise. Ja mis siis saab kui ta veel terve aja nutab? Oehhhh... Lihtsam tundus kodus Eestis olla ja spaas käia(mida me 4 korda juba teinud oleme beebiga) . 

Mida aeg edasi läks, seda rahulikumaks ma tegelikult muutusin. Suutsin enda jaoks kogu lahenduse välja mõelda ning piisavalt infot koguda. USA-sse jõudmiseks pidime sõitma Tallinnast laevaga Helsingisse, sealt Frankfurti, edasi üle ookeani Torontosse ning veel San Diegosse. Nädal aega trippimist autoga California osariigis. Rentisime auto lennujaamast ning turvahälli ostsime. Seda sai  tegelikult ka  laenutada autorendifirmast, kuid Walmartist saab selle osta ning hiljem tagasi viia, mis kokkuvõttes maksis meile 0 dollarit.  Win-Win situationKuid mõned asjad, mis tegid meie pika-pika reisi oluliselt lihtsamaks:

-Kuna tihti pidime lahkuma hotellist poole öö pealt, siis riietasin beebi G juba vastavalt ning ei pannud isegi tuduriideid selga. Toariided ning õhuke kombe. Esmalt viisime enda asjad autosse ning siis tõstsin beebi tuevahälli, kus ta tavaliselt paari tunni pärast alles ärkas.

-Kõige olulisem on täislamavasse käiv kergkäru ning sellele juurde päikesesirm(vt Dooky). Tean inimesi, kes nii väiksena on vankrikorvi kaasa tassinud, aga ma ei leidnud et see vajalik oleks. 

-See oleneb küll lennufirmast, aga long haul lendudel saab broneerida beebihälli lennukisse. Lapseke saab rahulikult tududa, ega pea süles olema koguaeg. Pluss, kuna seda korvi saab paigaldada ainult esimesse ritta, siis emme ja issi saavad mõnusasti jalgu sirutada. Meie  lennul oli mõni vanem vist unustanud lennufirmat teavitada ja pidi terve see aeg oma sõstrakest süles hoidma ja kitsikuses vaevlema. Kahju oli lausa. Air Canada tõi meile ka suure koti mähkmeid ja beebitoite, how cute is that?

-Seljakott. Kuigi ma pole üldse seljakoti inimene, siis õnneks on need hetkel moes ning saadaval on kenasid mudeleid.  Käed on vabad ning sisse mahub kogu vajalik.  Hea lennujaamas käsipagasiks võtta ning reisi peal ringi käies kaasas tassida. 

-Kandelina või kõhukott.  See ei vaja vist pikka seletamist, aga soovitan kodus juba palju katsetada. 

-Lutt. Kui meie Gustavil lendas kodus olles lutt kaarega suust välja, siis reisil ta hakkas seda armastama. Pikkadel autosõitudel uinutas see ta magama  ning õhku tõusmisel pani neelama, et kõrvad lukku ei läheks. 

-Piimapulber. Kuigi beebi on veel rinnapiimal, siis rpa tegin igal hommikul enne teele asumist kaasa, juhuks kui me ei saa peatuda, et talle süüa anda. Kuna sõitsime palju mööda kiirteid, siis pidin ka  pudelipiima mõned korrad kasutama.  Ja no, äkki mu piimavabrik lõpetab töötamise kui ma reisil olen, siis ju ka hea võtta :). Reisil ostsin ka kohalikke pulbreid. Kuna beebi G pirts pole, siis sobis kõik. Ja Nestle omasid pakutakse üle maailma. 

-Värvilised mänguasjad.  Mulle ei meeldi erksad värvid ning ise ostaks ainult valgeid-halle-musti-pruune, aga lapse arengule on need vajalikud ning hoiavad suu naerul :). 

-Beebitekk. Ise võtsin küll ühe kaasa, aga oleks pidanud ka teise võtma.  Lennukis, kärus, hotellis, autos - seda läheb igalpool vaja.

-Elementaarne kraam ehk mähkmed, rohud(merevesi nohu jaoks, hanerasv, palavikualandajad), niisked salvrätikud


Kokkuvõttes võin öelda, et reis on olnud tõeliselt super! Ta on muidu väga rahulik laps, aga reisil see kümnekordistus. Talle meeldib väga ka kergkärus olla, sest sealt näeb välja, mitte nagu sellest nõmedas vankrist, kus peab ainult lage ja taevast vahtima. Hetkel tegelikult istungi laps süles jälle San Diegos ning ootame, et saaks astuda Cabo  lennukile. Kui kellegil veel küsimusi, vastan meeleldi!


You May Also Like

2 comments

  1. Imelised pildid! Mis kaamerat kasutad? :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Postituses olevad pildid tehtud iPhone 6+ telefoniga. Muidu kasutan hübriid Canon eos M

      Delete