A MOMMY POST II

by - March 17, 2016


Kuna minu esimene emme-postitus(LOE SIIT) osutus väga populaarseks, siis otsustasin teha sellele järje. Pealegi on mu endal seda kõike kunagi huvitav lugeda, mitte ei pea vastama et ''oh, ma ei mäleta ju!''. 


-Päevakava. See on meil iga päev ikka täiesti erinev! Ma ise vihkan rutiini ning mulle meeldib kui on mitmekülgsust. Õnneks beebi on siiani suht sama meelt. Ärkab hommikul ja uinub õhtul samal ajal, aga muu on küll kuidas kunagi. Kusagil 9-10 paiku alustame hommikuse pudruga, mängime, nunnutame. Peale lõunat annan talle süüa, jääb süles magama ning siis poetan ta vankrisse ning lähme jalutama. Vahel käime mingil toredal üritusel. Võõrastamisega siiani probleemi meil pole.

-Tudumine. On kehvemaks läinud. Esimesed neli kuud magas öösel nagu nott. Esimese elukuu  sõi korra 4-5 paiku hommikul ainult. USA reis keeras aga graafiku pea peale ning järjest üritan seda nüüd lihvida. Öösiti ärkab kaks korda, annan siis süüa ja lutti ning enamasti magab edasi ning ÕNNEKS trianglit ei tee. Vahel ärkab üles, keerab kõhuli, vahib veits  toas ringi nagu allveelaeva periskoop ja jääb uuesti magama.


-Maga jäämine õhtul on meil läinud ikka väga kergeks. Lapsel pudruga kõtu täis söödetud, tudukombe selga, lähme magamistuppa, reguleeritav lamp on peaaegu pimeda peal, pudel suhu ning sööb umbes 40ml ning keerab pea ära. Panen ta enda voodisse, ise tulen alla ning jääb lihtsalt magama. Lausa lust ma ütleks! Mitte mingit kussutamist ega äiutamist.

-Aina enam ta nõuab tähelepanu ning kodus toimetamised on muutunud üha harvemaks.

-Söömine. Pudrud tegid beebi seedimisele ainult head. Kui puuvilja-köögivilja püreed alguses tegid asja ainult nastymaks. siis pudru muutis kogu kupatuse tahkemaks.

-Et beebsul oleks öösel magusam uni ning kõht tühjaks ei läheks, annan enne öötudu lahjat putru ning  nüüd ka rinnapiimaasendajat(viimased paar nädalat). Kuna USA reis ajas graafiku sassi, siis tundub et tummisem toit enne ööund on aidanud. Kui ma mingi aeg tundsin, et imetamine on hakanud mu keha kurnama ja vaimu väsitama, siis hetkel on asi stabiliseerinud. Öösel tihti ärkasin ebamugavusest, sest rinnad olid ees nagu suured kõvad pommid ja lekkisid nii, et kõik ujus. Kuna ta saab nüüd korra päevas RPA, siis tootmine on jäänud väiksemaks ja see sobib mulle.

-Õnneks on tänavad juba puhtamad ning jää ja lumi peaaegu kadunud, siis hetkel  armastan jälle oma vankrit täiega!  Kui ilmad soojemaks lähevad, siis tahaks ka istumisosale üle minna. Kahju temast vahepeal, et ta peab ainult seda taevast ja vankrikorvi lage imetlema, kui maailmas on nii palju muud.  Muidugi kasutaksin täislamavat asendit, seni kuni ta ise istuma hakkab. Juurde oleks vaja ka veel Dooky päikesesirm soetada, et ei peaks mingit tekki või lina peale toppima.

-Paljud tuttavad küsivad ka, et kas on raskeks ka läinud kui laps suuremaks saanud. Minu vastus on suur ja rasvane ei. Ainult paremaks läheb! Emme on ikka üliäge olla! Naeratus läheb  lapsel iga päevaga ainult suuremaks ja siiramaks - teeb ikka südame soojaks küll.

-Püüan ikka iga päev vähemalt 5km jalutada. Beebil on väljas kõige parem uni ning emps saab  ennast liigutada.

-Minult küsiti ka toitumise, hügieenitarvikute jm kohta. Täpsemalt siis, et mida olen muutnud.  Ma ütleks pigem, et see on protsess ja kasvamine mis on kestnud aastaid. Ma üritan teha targemaid valikuid kogu aeg, iga päev. Kuna puhtad öko tooted on tihti poole kallimad, siis enamasti saab see ka saatuslikuks. Mul on 2 deodoranti, üks on puhas, teine mitte. Meigikott on pigem keemia, kuid tegin äsja tellimuse ühest uuest looduskosmeetika poest ning varsti tahan teha ka sellest postituse.  Ühesõnaga, ma püüan!

-Minu kaal hetkel ainult langeb. Aga hakkan trennis  käima!  Eile käisin oma esimeses Bikram jooga tunnis. 90 minutit 40 kraadises 40% niiskusega ruumis. Mina ja kõik teised inimesed tilkusid higist juba peale 10 minutit. See oli täielik eneseületus, kuid tekitab hea tunde, et oled midagi ära teinud.  Tahaksin ka infrajooga ära proovida kindlasti.

-See vastik triip kõhul ikka veel ei taha ära minna!

You May Also Like

6 comments

 1. Omast kogemusest (laps 8,5 kuune) võin öelda, et ajaga läheb tõesti lihtsamaks :). Endal tekib aina rohkem ja rohkem emana enesekindlust ja laps muutub ka mõnusamaks.

  Magama jäämise ja üldse magamisega käib minu meelest kõik faasidena. Naudi kuni kõik hästi on ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei tea jah, kōik hirmutavad et kui jalad alla saab, siis on "pidu läbi" :D

   Delete
 2. Väga vahva oleks postitus Gustavi garderoobist (et mis on kõige lemmikumad riideesemed, mida talle ostnud oled ja mis üldse lemmik poed on kust beebiriideid osta), sest tundub et sul Gustavi riided ka oma stiili järgi valitud, mitte et suva mis seljas on :D

  ReplyDelete
 3. Nii, Getri, ma teen su tuju vähemalt magamise osas kohe paremaks :) Minu puravik on sinu omast 1,5k noorem.

  Kui alguses ta ärkas 2-3 korda öö jooksul ja ma pidasin seda üsna okeiks, siis mida aeg edasi, seda hullem on! Üsna pea magas ta ca 5-st vaid tiss suus, alternatiiv oleks mul koos tema (ja kuke-koiduga ärgata). Ja nüüd ca kuu aja eest, kui siin hakati haaramist ja keeramist õppima, siis hakati ainult tiss suus magama. Jep, terve öö (ja muud tubased uned ka). Kui ka oma voodis jäi magama, siis tunni pärast oli kisa lahti ja ma enda une huvides lihtsalt loobusin sellest võrekasse panekust. Ehk ma lähen ilusti 20-21 paiku koos lapsega magama. Õudne :D Ja minu laps ärkab 6-7 ajal.. Nüüd lastakse mind öösel jälle mõneks ajaks lahti, aga ikka kurbnaljakas on see, mis me emadena vahel tegema peame. Mingite asjadega, mis muidu tundusid "no way", on lihtsam leppida kui nende pärast õnnetu olla. Olen õppinud, et vaatenurga muutmine aitab :D Aga siiski ootan ka juba pudruaega, järsku see teeb ka meie ööd mugavamaks :) See tõesti aitab, et beebi ise on üha meeldivam kaaslane ja "annab tagasi". Olge tublid :) P.S. Mitu tudu Gustav sul päeval teeb?

  ReplyDelete